مجموعه آرادگل شما را به خرید بهترین محصولات گیاهان دارویی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید عمده گل محمدی قرمز

آنچه در این مقاله می خوانید...

کاهش چروک های پوستی با گل محمدیالمان تأثیرگذار بر قیمت گل محمدی قرمز

گل محمدی قرمز یکی از مهم‌ترین گونه‌ها در بین گل رز معطر است. از نظر تجاری روغن و گلبرگ‌های برخی گونه‌های آن اهمیت زیادی دارند. در ادامه مطلب به مهم‌ترین خواص این گیاه خوشبو و اهمیت تجاری آن اشاره می‌شود.

خرید عمده گل محمدی قرمز

کاهش چروک های پوستی با گل محمدی

کاهش چروک های پوستی با گل محمدی

گل محمدی از خانواده Rosaceae است و شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد این گیاه یک گیاهی باستانی و بسیار قدیمی می‌باشد به طوری که فسیل‌هایی از گل رز در آمریکا یافت شدند که 30 میلیون سال قدمت دارند.
منشأ گل سرخ محمدی خاورمیانه است و برخی شواهد نشان می دهد که منشأ گلاب ایران بوده اما منشأ روغن و عصاره معطر آن یونان است.
این گیاه در سراسر جهان از جمله ایران، اروپا، بلغارستان، ترکیه و هند کشت می شود اما مناطق عمده کشت گل محمدی درجه یک در ایران کاشان، فارس و آذربایجان است و شهر کاشان مشهورترین آنها است و اگر گلاب گیری این شهر را از نزدیک هم ندیده باشید حتماً وصف آن را شنیده‌اید.
بیشترین اثرات درمانی گل محمدی در طب باستان شامل درمان درد شکم و قفسه سینه، تقویت قلب، درمان خونریزی قاعدگی و مشکلات گوارشی و کاهش التهاب بوده است.
روغن گل افسردگی، غم، استرس عصبی و تنش را بهبود می بخشد همچنین این ماده در کاهش تشنگی، ترمیم زخم و سلامت پوست کمک می کند حتی بخور روغن گل سرخ برای برخی از آلرژی‌ها، سردردها و میگرن مفید است.
در دو نوع گل خشک تولید می شود.
چندین مطالعه دارویی برای ارزیابی اثرات آن بر سیستم عصبی مرکزی (CNS) انجام شده است. اثرات این گیاه بر CNS زیاد است به طوری که نشان داده شده است که عصاره اتانولی قسمت‌های حاوی گلبرگ دارای یک فعالیت مهارکننده قوی در اعصاب مرکزی موش‌ها است.
برخی از این تأثیرات آن بر بروی خواب آور بودن، ضد تشنج، ضد افسردگی، ضد اضطراب، ضد درد و رشد عصب به اثبات رسیده است.

المان تأثیرگذار بر قیمت گل محمدی قرمز

المان تأثیرگذار بر قیمت  گل محمدی قرمز گل محمدی پودر شده به دو صورت به دست می‌آید:
1. جوانه خشک شده که بیشتر برای صادرات است.
2. گلبرگ‌های خشک شده برای اهداف مختلف.
استفاده عمده گلبرگ‌های خشک برای غذا خوردن است زیرا می تواند مشکلات سیستم گوارشی را برطرف کند به طوری که از قدیم برخی از هموطنان ما آن را با ماست می‌خوردند.
دلیل دیگر خشک کردن گلبرگ‌ها ذخیره سازی آنها در شرایطی است که دیگر دستگاه‌های تقطیر نمی توانند کل گل تولید شده را بپذیرند و بعداً از آنها برای تقطیر استفاده می‌کنند.
از مهم‌ترین فاکتورهایی که بر روی قیمت گل و محصولات جانبی آن اثرگذار است مشخصات فنوتیپی (ظاهری) مانند رنگ گلبرگ، تعداد گلبرگ، عطر و حتی وزن گلبرگ‌های می‌باشد که بسیاری از این مشخصات منشأ ژنتیکی داشته و به ژنوتیپ گیاه برمی‌گردد و بنابراین منطقه‌ای این گیاه در آن رشد یافته نیز تأثیر دارد.

زین العابدین مقصودی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه آرادگل شما را به خرید بهترین محصولات گیاهان دارویی دعوت می نماید.

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید